Plsť a ekologický design

 
 
 
Upozornenie
 
 
 
Úvod > Novinky > Plsť a ekologický design
 
Novinky a články
 
 

Plsť a ekologický design

20. 8. 2014

Najít zajímavé materiály pro tvoření designu nemusí být snadné. Kvalita, cena, vlastnosti materiálů, proces výroby, trvanlivost a další důležité faktory ovlivňují vaše rozhodování a v konečném důsledku zákazníkův pocit, tedy spokojenost či nespokojenost. V článku se podíváme na výhody dekorativní plsti a jiných netradičních ekologických materiálů.

 

 

Dekorační plsť v široké škále aplikací a barev

Je ohromující. Oživí každý prostor a pokoj v domě. Nástěnné panely v ložnici, stůl a židle v obýváku, oblečení, tašky, pantofle, pouzdra na mobily, podložky pro domácí mazlíčky, ... Dekorační plsť je navíc barevná (může být například i růžová), má čisté řezné hrany a antireflexní povrch. Z řemeslné plsti můžete vytvořit cokoliv.

Dřevo a design

Tento klasický materiál známe jako přírodní nebo jako uměle vytvořený. Přírodní je rezistentní vůči opotřebení, poskytuje termální a zvukovou izolaci a dlouho vydrží. Jaké jsou jeho nedostatky? Není odolný vůči vlhkosti a vodě. Dřevěné židle nebo stoly mohou rovněž zničit podlahu. Dá se tomu však předejít plstěnými podložkami, které se upevní na nohy nábytku.

 

Dřevo se rozděluje do dalších kategorií:

Podle mechanických vlastností: měkké dřevo a tvrdé dřevo.

Podle zeměpisného původu: původní dřevo (ze stromů rostoucích v Evropě) a exotické dřevo (ze stromů v tropických zemích).

Organická bavlna

Vyrábí se z vlny, která je odpadem z předení. Je lesklá, není elastická a nemá ráda vysoké teploty. Bavlna není ohnivzdorná, ale plsť ano, nemůže jen tak rychle vzplanout. Bavlna se typicky využívá v módním průmyslu a interiérovém designu.

Hedvábí - královna látek

Podívejme se na oblečení. Vybrali jsme hedvábí, které je považováno za královnu látek. Přírodní hedvábí patří k luxusnějším a dražším textiliím. Pochází z Číny, kde se již vyrábí 5 000 let. Hedvábné oblečení je jedním z nejvíce hypoalergenních, reguluje teplotu a absorbuje vlhkost. Nevýhodou je jeho vyšší cena. V Evropě se vyrábí pouze v malém množství.

Vždy zelená rostlina bambus

Bambus pochází z rostlin žijících v tropickém prostředí. Je lehkým, elastickým, antibakteriálním a antistatickým produktem, který odpuzuje pach. Dají se z něj vytvořit poutavé nástěnné dekorace nebo prodyšné oblečení. Také absorbuje více vody než bavlna nebo polyester. Je mu také přidělen ekologický status.

Recyklované materiály chrání planetu

Být šetrný k životnímu prostředí jde jednoduše využitím obnovitelných zdrojů. Použitím recyklovaných materiálů mohou vaše designérské kusy získat nový nádech. Dekorační plsť je rozložitelná, a tak máte záruku, že předejdete škodlivému vlivu na životní prostředí.