Výroba

 
 
 
Upozornenie
 
 
 
Úvod > Výroba
 

V rámci výroby a zpracování materiálů nabízíme následující služby:


Precizní řezání prostřednictvím CNC řezacího stolu

 
 

 

 
 


Nabízíme Vám

Vyřezávání NEKOVOVÝCH MATERIÁLŮ
 

V rámci našeho portfolia nabízíme široké možnosti zpracování a konečné úpravy plsti. Takto umíme poskytnout nejen materiál v základní formě, ale i produkci finálních výrobků na míru a splnit tak individuální požadavky zákazníků.
 

Prostřednictvím našeho CNC řezacího stolu jsme schopni vyřezávat materiály do tloušťky 60 mm. Např. guma, korek, kůže, koženka, pěna a molitan, plsť (filc), technické textilie, papír a karton, tenké plastové materiály, těsnící materiály, izolační materiály, netkané textilie a jiné.

 
 
 
 

Laminace

Laminací zajišťujeme nanášení samolepící vrstvy na plsť nebo spojování dvou materiálů do jednoho např. plsť s plstí, plsť s gumou, plsť s pěnou atd.
Samolepicí úpravu je možné aplikovat na většinu dodávaných materiálů.V závislosti na požadovaném využití materiálu jsme schopni vybrat nejvhodnější typ laminační pásky, abychom dosáhli co nejvyšší lepivosti.  
- Dostupná pro všechny tloušťky
- Šířka role: max. 1500 mm

Protiskluzová úprava

Pokud chcete zabránit, aby plsť neklouzala po povrchu např. při využití plsti na výrobu koberců nebo sedáků na židle, doporučujeme aplikovat protiskluzovou úpravu, kterou dosáhneme nanesením protiskluzové hmoty na povrch plsti.

- Dostupná pro všechny tloušťky
- Protiskluzová úprava může být zhotovena v různých stylech
- Šířka: podle dostupné šířky role
- Minimální množství: 100 běžných metrů (možnost kombinovat různé barvy)

Šití a vyšívání

V závislosti na individuálních požadavcích projektu zajišťujeme služby šití a vyšívání pro zhotovení finálních produktů na zakázku. Záleží nám na kvalitě provedeného šití, proto finální produkty podléhají před dodáním důkladné kontrole, což zajistí, že produkty jsou ve vysoké kvalitě dokonale ušité a profesionálně vyrobené.
 

Výroba požadované barvy

Kromě našich standardních barev vlněné designové plsti lze vyrobit barevný odstín dle Vašeho požadavku. Mnoho našich plstěných barev je barvených ve shodě se systémem PANTONE. Pro výrobu speciální barvy plsti je třeba nám zaslat kód PANTONE barvy, případně vzorek jiné textilie. Minimální objednávkové množství pro speciálně vyrobenou barvu je pro každý typ plsti odlišné. Např. při designové vlněné plsti FELTILE je to cca. 80 - 90 běžných metrů pro tloušťky 2 mm a 3 mm a 40 - 50 běžných metrů pro tloušťku 5 mm. Výrobní čas je 6 - 8 týdnů.
 

Nasekávání (Kiss-Cutting)

Nasekávání se provádí na rotačních strojích, které vyseknou komponent do materiálu, ale podkladový list (silikonová vrstva) zůstává neporušený. Nasekávání se využívá zejména při výrobě velkých objemů samolepicích komponentů. Výhoda nasekávání spočívá v tom, že finální komponenty zůstanou po vyseknutí na podkladovém listu a tím je možné tyto výseky snadno odlepit od podkladové vrstvy.

Vysekávání (Die-Cutting)

Vysekávání se zajišťuje pomocí předem připravené výsekové formy, která se vyrobí podle požadovaného tvaru. Obvykle se vysekávání používá k výrobě velkého množství stejného tvaru a designu.

Potisk

Potisk plsti může být realizována různými způsoby: sítotisk nebo plotrované fólie FLEX (hladký povrch) a FLOCK (sametový povrch).
Výhoda sítotisku spočívá v ekonomickém a dynamickém způsobu přenosu loga nebo grafiky na povrch plsti. Barvy inkoustu jsou přizpůsobeny systému PANTONE.

Impregnace

Dlouhodobou životnost plsti lze zajistit různými impregnačními technologiemi jako např. hydrofobní, nehořlavou, olejovzdornou úpravou, impregnací proti molům, atd.. Pro více informací nás prosím kontaktujte.