Využití plsti

 
 
 
Upozornenie
 
 
 
Úvod > Využití plsti
 
Využití plsti

Plsť má široké uplatnění v téměř všech existujících průmyslech. Některé příklady použití plsti jsou rozděleny podle následujících bodů:

 
 
 
 

Předcházení vrzání

Pružná struktura plsti dělá z tohoto materiálu ideální prostředek, který zabraňuje vrzání a pískání třených materiálů.

Obalování

Plsť může být použita v různých hustotách na obalování 
a balení a to od vyplňování prázdných míst až po vysoce účinné odpružení a tlumení. 

Těsnění

Elastičnost, neodmyslitelná vlastnost vlněných vláken, má za následek výborné použití vlněné plsti jako těsnicího materiálu.

Leštění

Vlněná plst se používá k leštění, zalešťovaní a odstraňování škrábanců na kovových a plastových površích z výrobků z mramoru, žuly a skla.

Izolace

Vlněná vlákna a plsťový proces přirozeně zadržují teplo a absorbují tekutiny. 

Anti-vibrování

Vláknitá a pružná struktura plsti mají za následek pohlcování vibrací. 

Kontrola hlučnosti

Plsť zmenšuje přenos zvuku, tlumí hluk a také se používá jako funkční i dekorativní zvuková bariéra. 

Mazání

Vlněná plst obsahuje porézní strukturu a má zabudované vlásečnicové kanálky, čímž se zlepšuje nasákavost plsti a to pomáhá k přenosu tekutin. Tyto absorbovány tekutiny jsou pomalu uvolňovány přes plsť, která slouží jako účinný prostředek mazání.

Filtrace

Pórovité místa v plsti mimořádně dobře zachytávají a zabraňují přechodu nežádoucím částečkám jako prach, saze atd. a také je plsť schopna dlouhodobě odolávat vlivům vody, oleje a jiných chemikálií. Vlastnosti jako pružnost a odolnost pomáhají vlněné plsti být použita jako "tlaková podložka - vycpávka" v obslužném středisku oceli během operací stříhání a řezání. Při této činnosti také plsť pomáhá čistit a odstraňovat nečistoty z ocelového válce.

Design a dekorace

Vedle standardních možností využití plsti, je plsť díky svým unikátním vlastnostem, brilantním barvám a elegantnímu vzhledu ideálním materiálem pro různé dekorační a designové účely.